Predsjednica Republike Srpske prisustvovala prijemu povodom Božića koji je upriličio NJegova svetost patrijarh srpski Irinej

06/01/2019

Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik prisustvovali su danas u Beogradu prijemu povodom Božića koji je upriličio NJegova svetost patrijarh srpski Irinej.

Predsjednica Republike Srpske zahvalila je patrijarhu Irineju na prijemu u susret Božiću i Danu Republike Srpske, ali i zbog toga što će NJegova svetost i ove godine doći u Banjaluku i obilježiti Dan Republike sa svojim narodom.

Predsjednica Cvijanović je istakla da je praznično vrijeme Božića dobro da se pošalju poruke o jedinstvu srpskog naroda, slozi i odnosima koji se moraju stalno unapređivati i graditi.

„Voljela bih da smo u vrijeme praznika rasterećeni nekih bremenitih stvari, ali, na žalost, to nije tako i moramo i u svakodnevnom životu da vodimo o tome računa – i o političkim i ekonomskim temama”, rekla je predsjednica Srpske.